Бъкс зашемети Кингс с поразителна тройка на Лилард в продълженията
AP News | 2024-01-15 | 05:32:20

МИЛУОКИ (АП) — Дамян Лилард замахна тройка при зумера в продълженията, за да осигури на Милуоки Бъкс зашеметяваща победа със 143-142 над Сакраменто Царете в неделя вечер.

Кралете водеха с четирима в края на продълженията, но Брук Лопес вкара тройка от корнер, за да доведе Бъкс до 141-140 с оставащи 11,5 секунди. Де'Аарон Фокс направи едно от двете наказателни удара, преди Лилард да получи пас, да дриблира през половината игрище и да потопи удара, който даде на Бъкс тяхната 15-та поредна победа над Кингс, докато публиката във Fiserv Forum избухна.

Лилард поведе Бъкс с 29 точки. Янис Адетокумбо направи трипъл-дабъл с 27 точки, 10 борби и 10 асистенции, Малик Бийзли вкара 23 точки, а Боби Портис добави 22.

Бъкс се подобриха до 19-3 у дома.

Фокс завърши с 32 точки като лидер на Кралете, а Домантас Сабонис направи своя 10-и трипъл-дабъл за сезона с 21 точки, 15 асистенции и 13 борби. Сабонис изостава само от Никола Йокич от Денвър Нъгетс, който има 12.

Милуоки натрупа 12 точки в началото на четвъртата четвърт, но Сакраменто се пребори късно, за да форсира продължения.

Треньорът на Кралете Майк Браун нахлу на корта при 9:27 оставащо време в четвъртата част и започна да крещи на съдията Интае Хванг и веднага беше изгонен, докато трябваше да бъде задържан от играчи на Сакраменто. Малик Монк обгърна Браун с ръце и го насочи извън корта.

Антетокумбо се появи в доклада за нараняване в късния следобед като съмнителен с контузия на дясното рамо, но излезе на корта за 29-ия пореден мач. Двукратният MVP пропусна само един мач този сезон, на 15 ноември срещу Торонто.

Бъкс бяха без Крис Мидълтън, който даде почивка на хирургически поправеното си дясно коляно, докато Бъкс изиграха третия си мач за четири дни.

Кевин Хьортер, който изчака загубата на Сакраменто със 112-93 в петък вечер на Филаделфия 76-ърс с изкълчване на десния глезен, върна се в състава и завърши с 26 точки.

Бъкс направиха 63% от ударите си през първото полувреме, включително 8 от 14 от диапазона за 3 точки, но имаше малка разлика от 68-66, тъй като Кралете отправиха 53 удара в сравнение с 35 за Милуоки.

Кралете: Във Финикс във вторник вечер.

Бъкс: в Кливланд в сряда вечер.